lustro do salonu

Duże i efektowne lustro jest podstawowym elementem dekoracyjnym każdego mieszkania. Spełnia ono nie tylko funkcję ozdobną, ale także i praktyczną, jednak aby tak było zakup lustra powinien być dobrze przemyślany. Czym kierować się przy wyborze lustra do salonu? Na co należy zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Jak prawidłowo dobrać lustro do aranżacji wnętrza?

Jeżeli zależy Ci na tym, by Twój salon był urządzony zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi to zakup każdego pojedynczego elementu wystroju nie może być przypadkowy – począwszy od mebli a kończąc na akcesoriach i dodatkach. Dzisiaj skupimy się na dekoracyjnych lustrach do salonu. O czym wspominaliśmy na wstępie, właściwie dobrane lustro upiększy wnętrze i uzupełni cały wystrój, ale także optycznie je powiększy – tak, zgadza się nie tylko jasne kolory na ścianach sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Idąc tym tropem, śmiało można stwierdzić, że w przypadku małego mieszkania najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dużego lustra do salonu.

Teraz zajmiemy się kształtem i wyglądem nowoczesnego lustra do salonu. W sklepach znajdziesz ich wiele od okrągłych i owalnych po prostokątne. Ten aspekt podobnie jak wielkość lustra uzależniony powinien być od przeznaczenia oraz ogólnego wystroju wnętrza. Prostokątne lustro na ścianę do salonu można zawiesić na dwa sposoby, pionowo bądź poziomo, pierwsza opcja dedykowana jest pomieszczeniom dużym a druga małym. Jeżeli chodzi o wykończenie to hitem ostatniego sezonu są eleganckie lustra wyposażone w pozłacane lub posrebrzane obramowanie. Oczywiście w sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli, co znacznie ułatwi Ci dopasowanie go do własnych potrzeb.

Lustro w salonie – gdzie je zawiesić?

Kiedy poszukiwania ozdobnego lustra do salonu zakończą się sukcesem to po powrocie z zakupów z pewnością zaczniesz zastanawiać się nad tym, gdzie ono zawiśnie. Nad kanapą, nad stołem a może na ścianie po drugiej stronie barku? Możliwości jest wiele, zanim jednak to zrobisz pomyśl przez chwilę jakie odbicie każdego dnia będziesz i chcesz w nim oglądać. Wbrew pozorom nie jest to takie proste zadanie jakby mogło się wydawać. Duże i nowoczesne lustra skupiają na sobie uwagę, dlatego też powinny one zawisnąć na ścianie będącej ścianą główną, zazwyczaj znajduje się ona tuż za kanapą lub tzw. strefą jadalnianą. Lustro powieszone właśnie w takim miejscu, dodatkowo podkreśli układ całego pomieszczenia, powiększy je oraz rozjaśni. 
Na koniec wspomnimy o ilości luster, jeśli chcesz możesz postawić na jedno duże i nowoczesne lustro, jednak w ostatnim sezonie niezwykle modne stały się kompozycje z kilku luster o mniejszych rozmiarach i różnych kształtach. Podsumowując, lustro w salonie unowocześni wygląd całego pomieszczenia, ale także dodatkowo sprawi, że wydawać się ono będzie na znacznie przestronniejsze niż jest w rzeczywistości. Skorzystaj z naszych wskazówek a pokój dzienny stanie się niezwykle modny i funkcjonalny.