komoda do jadalni

Komoda jest jednym z podstawowych mebli będących na wyposażeniu praktycznie każdego pokoju dziennego. Nowoczesne komody posiadają nie tylko efektowne wykończenie, ale są też niezwykle praktyczne, co z kolei przekłada się na funkcjonalność całego pomieszczenia. Jaką komodę wybrać do jadalni? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy jej zakup jest obowiązkowy?

Obowiązkowy element wyposażenia czy zbędny dodatek?

Komoda może pełnić różne funkcje, bardzo często jest to mebel pod telewizor czy inny sprzęt grający, pojemny schowek na bieliznę i drobną garderobę, oraz tekstylia stołowe oraz naczynia. Dzisiejszą naszą uwagę skupimy na komodach do jadalni. Jak wszyscy wiemy jadalnia może być osobnym pomieszczeniem w mieszkaniu ale jednak zazwyczaj dzieli ona miejsce wraz z pokojem dziennym. Niezależnie od lokalizacji samej jadalni, wybierając komodę szczególną uwagę należy zwrócić na jej główne przeznaczenie, bowiem choć jest to mebel zaliczany do podstawowego wyposażenia jego zakup nie w każdym przypadku jest obowiązkowy.
Twoja jadalnia jest pomieszczeniem o pokaźnych rozmiarach a w dodatku przytłacza Cię duża ilość przedmiotów, na które brakuje Ci miejsca? W takiej sytuacji koniecznie rozważ dokupienie dodatkowego mebla – komoda uzupełni wystrój całego wnętrza a także pomoże Ci zadbać o porządek. Jeżeli chodzi o jadalnię to tutaj najlepiej sprawdzą się komody tradycyjne wyposażone w szuflady lub półki.

Komoda w jadalni – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Postanowiłeś zakupić komodę do jadalni? Zanim udasz się do salonu meblowego pomyśl przez chwilę nad wyglądem swojego nowego mebla. Po pierwsze skup się na jej wielkości oraz kolorze. Rozmiar komody powinien być idealnie dopasowany do ogólnych wymiarów jadalni z uwzględnieniem ilości wolnego miejsca. Pamiętaj by dobrze zagospodarować wolną przestrzeń swojej jadalni. Kolor komody pasować musi do ogólnego wystroju i pozostałych elementów wyposażenia. Zgodnie z zaleceniami projektantów i architektów wnętrz komoda może mieć kolor bardzo jasny np. biały, który będzie rewelacyjnie współgrał ze stylem minimalistycznym lub skandynawskim, bądź kolor bardzo ciemny – kontrastowy taki jak czekoladowy brąz – ta opcja z kolei sprawdzi się w przypadku dużych pomieszczeń zaaranżowanych w stylu nowoczesnym.

Kolejnymi czynnikami jakie trzeba uwzględnić to kształt oraz wykończenie komody. Tradycyjne meble mają zazwyczaj kształt prostokątny, te nieco bardziej nowoczesne potrafią zaskoczyć – obecnie dużą popularnością cieszą się nowoczesne komody w kształcie owalnym, są mniej praktyczne, ale zachwycają designerskim wyglądem. Wykończenie mebla może być matowe, półmatowe bądź z połyskiem, niezwykle ważny jest także materiał wykonania komody, który przekładać się będzie na jej trwałość oraz wytrzymałość. Tradycyjne meble wykonane są z reguły z naturalnego drewna – sosnowego lub dębowego, nowoczesne – z płyty MDF wykończonej na wysoki połysk, z metalu lub ze szkła – wybór jest ogromny.