witryna do jadalni

Witryny pokojowe są obecnie jednym z najpopularniejszych elementów wystroju pomieszczeń. Idealnie komponują się z wyposażeniem salonu, ale także i jadalni. Czy witryny do jadalni są warte swojej ceny? Jaki model warto zakupić? Jakie czynniki wziąć pod uwagę dokonując ostatecznego wyboru? 

Witryna w jadalni – tak czy nie?

Jadalnia jest najbardziej rodzinnym pomieszczeniem w całym domu, to właśnie tutaj każdego dnia, wspólnie z całą rodziną spożywamy posiłki, rozmawiamy się i śmiejemy. Prawidłowe zagospodarowanie wolnego miejsca przełoży się na funkcjonalność jadalni, prócz stołu z kompletem krzeseł, w jadalni nie powinno zabraknąć także dodatkowych i stylowych schowków na przechowywanie. Witryna to specjalny model szafki stojącej bądź wiszącej, wyposażonej w półki lub szuflady, której główną cechą charakterystyczną są przeszklone fronty.
Witryna wcale nie musi być dużych rozmiarów by była spełniała swoją główną rolę, obecnie na rynku dostępnych jest wiele kompaktowych modeli, które zachwycają swoją gospodarnością. Jak już wiesz jest to mebel służący do przechowywania, w witrynie do jadalni schować można tekstylia, świece, zastawę stołową, szklane naczynia itp. Z kolei półki z przeszklonymi frontami są rewelacyjnym miejscem na wyeksponowanie porcelany lub kolekcji filiżanek czy mis.

Nowoczesne witryny do jadalni – jaki model wybrać?

Rozważając zakup witryny, która zajmie jedno z honorowych miejsc w jadalni, na samym wstępie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Są to m.in. gabaryty, funkcjonalność oraz materiał wykonania nowego mebla. W salonach meblowych zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy może dopasować witrynę do indywidualnych potrzeb i upodobań oraz grubości portfela.

Pamiętaj by jak najlepiej zagospodarować wolną przestrzeń swojej jadalni, nowy mebel nie powinien być zbyt duży, co negatywnie odbiło by się na praktycznym zastosowaniu całego pomieszczenia. Dlatego też, zanim udasz się na zakupy zwróć uwagę na potencjalne wymiary Twojej przyszłej witryny do jadalni. Dopasowanie właściwego wymiaru to większa połowa sukcesu, oprócz tego uwagę skupić należy również na innych czynnikach takich jak styl wykończenia witryny.
Nowoczesne witryny do jadalni wykonane są zazwyczaj z płyt MDF wykończonych na wysoki połysk. Ten rodzaj mebli charakteryzuje się prostotą i designem połączonym w jedną całość, rewelacyjnie sprawdza się w przypadku pomieszczeń aranżowanych na styl nowoczesny oraz minimalistyczny.

Posiadacze jadalni urządzonych w stylu tradycyjnym bądź prowansalskim zdecydować powinni się na zakup drewnianej witryny. Są one niebywale klimatyczne, nadają wnętrzom ciepła i oryginalnego wyglądu. Jeżeli Twoja jadalnia jest niewielka a Ty w dalszym ciągu marzysz o dodatkowym wyposażeniu to w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zakup narożnej witryny o kompaktowym rozmiarze. Tego typu meble choć wydają się być niewielkie to są niezwykle pojemne.