komoda do salonu

Pokój dzienny jest jednym z najważniejszych a zarazem największych pomieszczeń w całym domu. Jako, że salon jest miejscem rodzinnych spotkań to powinien zostać właściwie zaaranżowany, zwłaszcza jeżeli zależy nam na tym by wnętrze było nie tylko stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne. Hitem ostatnich miesięcy stały się nowoczesne komody do salonu – praktyczne i eleganckie. Dzisiaj podpowiadamy czym kierować się przy wyborze tego mebla.

Modne komody do salonu

Prócz podstawowego wyposażenia pokój dzienny można zaopatrzyć również w dodatkowe meble, zwłaszcza jeżeli zdarza nam się narzekać na ciągły brak wolnego miejsca do przechowywania. Komody to klasyczne meble do salonu, które obecnie przeżywają swoją drugą młodość – ponownie chętnie goszczą w naszych mieszkaniach i domach uzupełniając wystrój całej aranżacji.
Idealnie dopasowany mebel może być nadzwyczaj praktyczną ozdobą salonu tak jak np. efektowna komoda z lustrem. W tym wypadku nie tylko sam wygląd ma znaczenie, nowoczesne komody do salonu są meblami bardzo funkcjonalnymi. Ze względu na bogatą ofertę salonów meblowych każdy z nas ma szansę na znalezienie mebla idealnego. Bez względu na to czy pokój dzienny jest małym czy dużym pomieszczeniem. Stylowe komody dobrze prezentować się będą również w sypialni, przedpokoju, domowym biurze itp. Ważne by zakup naszego nowego nabytku został dobrze przemyślany. 

Piękne wnętrza – jakie komody do salonu?

Aktualnie dużym wzięciem cieszą się eleganckie komody do salonu, meble te ze względu na swoje luksusowe i klasyczne wykończenie świetnie się sprawdzają w przypadku wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym. Z kolei aranżacje minimalistyczne wyposażone powinny być elementy o prostej i skromnej budowie, w związku z czym tutaj rewelacyjnie odnajdą się komody drewniane. Wnętrza nowoczesne wyróżniają się designem połączonym z funkcjonalnością, dlatego też w tym przypadku postawić należałoby np. na komody szklane lub komody lakierowane do salonu, wbrew pozorom meble wykonane z takich surowców cechują się dużą odpornością na częste eksploatowanie.

Dokonując ostatecznego wyboru pod uwagę należy wziąć również ogólne wymiary pomieszczenia. Pamiętaj, że to komoda ma zdobić salon a nie go dodatkowo przytłaczać. Komody narożne do salonu dobrze prezentować będą się we wnętrzach o stosunkowo małej powierzchni użytkowej, duże i wysokie komody to meble dedykowane przede wszystkim pokojom przestrzennym. Chcąc optycznie wydłużyć wnętrze, a jednocześnie zyskać odrobinę więcej powierzchni, na której ustawimy np. pamiątki z wakacji bądź też telewizor zakupić możemy długą komodę z modnymi otwartymi półkami, gdzie umieścimy wszystkie książki tworząc tym samym małą domową biblioteczkę. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i zastosowanie nowego mebla, stylowe komody do salonu często prócz standardowych szuflad posiadają również praktyczne półki. Bardzo ważny jest również materiał wykonania mebla, który przekłada się na trwałość i komfort użytkowania mebla.