konsola do przedpokoju

Samodzielne urządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na tym by wnętrza zachwycały stylowym wyglądem oraz funkcjonalnością. Dużą rolę odgrywają właściwie dobrane meble, niektóre z nich są efektowne inne zaś użyteczne. Jednak najlepszym wyborem jest zakup nowoczesnego i praktycznego wyposażenia, do grupy takich mebli zaliczają się konsole. Czy konsola w przedpokoju to dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? 

Niewielki mebel – wielkie korzyści

Kiedyś były jednym z podstawowych elementów wystroju naszych mieszkań, potem moda na nie ustała, dzisiaj natomiast przeżywają one swoją drugą młodość – mowa oczywiście o konsolach. Te niewielkie z pozoru meble mają ogromne zastosowanie. Konsole bardzo często określane są mianem mebli pokoleniowych, jak się okazuje nie bez powodu. Pierwsze konsole pojawiły się w epoce baroku i rokoka, choć na przełomie lat zmieniał się ich ogólny wygląd to zastosowanie w dalszym ciągu pozostawało bez zmian.
Obecnie konsole w dużej mierze zdobią nasze przedpokoje, zastępują one tradycyjne szafki i zestawy mebli, wprowadzając tym samym nieco designerskiego wyglądu w wystrój całej aranżacji.
Nowoczesne konsole do przedpokoju charakteryzują się głównie prostotą, minimalistycznym wykończeniem oraz kompaktowymi wymiarami. Na tej praktycznej dekoracji ustawić można m.in. wazon, świeczniki, fotografie domowników, szkatułkę na klucze, notatnik itp.

Jak wybrać konsolę do przedpokoju?

Przedpokój jest zazwyczaj nie za dużym pomieszczeniem, którego idealne zaaranżowanie może przysporzyć nam nie lada problemów. Z racji na niewielkie wymiary aranżowanej powierzchni konsola na przedpokój powinna być meblem o kompaktowych wymiarach. Wybór małej i wąskiej konsoli pozytywnie wpłynie na funkcjonalność całego pomieszczenia. Małe konsole do przedpokoju są polecane przez projektantów jako praktyczny dodatek do do wszystkich pomieszczeń – salonu, sypialni, jadalni, biura itp.

Mebel jakim jest konsola może komponować się z resztą aranżacji lub wręcz przeciwnie, może ona być przyciągającym uwagę stylowym elementem dekoracyjnym. Dużą popularnością cieszą się tradycyjne drewniane konsole w formie prostych stolików oraz te nieco bardziej nowoczesne modele wykonane z metalu. Nie brakuje także chętnych na posiadanie szklanych konsoli do przedpokoju, które nadają wnętrzu look’u glamour.
Nowoczesne i stylowe konsole do przedpokoju dostępne są praktycznie w każdym salonie meblowym, jeżeli zależy Ci na znalezieniu oryginalnej drewnianej konsoli do przedpokoju, która pochwalić może się wczesną datą produkcji to dobrym rozwiązaniem będzie jej odkupienie od osoby prywatnej. Tego typu ogłoszenia znajdziesz m.in. na popularnym serwisie aukcyjnym olx. Odwiedź stronę, wpisz hasło “konsolka do przedpokoju” a Twoim oczom ukażą się atrakcyjne oferty, kto wie być może wśród jednej z nich znajduje się ta idealna konsola do przedpokoju, która odmieni wygląd Twojego mieszkania.