Nowoczesne stoły do jadalni

Urządzając jadalnie w pierwszej kolejności skupiamy się na zakupie podstawowego wyposażenia. Niezależnie od tego, czy jadalnia jest osobnym pomieszczeniem, czy też wydzieloną strefą znajdującą się pomiędzy otwartą kuchnią a salonem to powinien znaleźć się w niej duży stół wraz z kompletem wygodnych krzeseł. Jeżeli chodzi o stoły jadalniane to oferta salonów zaskakuje potencjalnych klientów różnorodnością wyboru, co z pewnością nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. 

Obowiązkowe wyposażenie każdej jadalni!

Stół w jadalni zajmuje centralne miejsce, jest to największy a zarazem najważniejszy mebel znajdujący się w pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania wspólnych posiłków, dlatego też jego zakup powinien być dokładnie przemyślany. Jako mebel najczęściej eksploatowany we wnętrzu nowoczesny stół do jadalni wyróżniać musi się solidnym wykonaniem oraz designerskim wzornictwem.

Wybierając stół jadalniany pamiętać należy o doborze odpowiedniego kształtu oraz wymiarów, gabaryty mebla nie powinny zaburzać funkcjonalności całego pomieszczenia. Prócz wielkości nowego mebla warto zastanowić się, nad kształtem stołu do jadalni. Na rynku do wyboru mamy klasyczne modele okrągłe oraz owalne. Pierwszy z nich będzie dobrym wyborem w przypadku pomieszczeń kwadratowych, drugi z kolei w prostokątnych. Jeżeli chodzi o materiał wykonania to tutaj w dalszym ciągu sympatią użytkowników cieszą się meble wykonane z drewna np. stoły dębowe. Stoły drewniane prezentują się nadzwyczaj luksusowo, dodatkowo wykazują się dużą odpornością na działanie szkodliwych czynników, w tym upływającego czasu. Solidne stoły drewniane uznawane są przez projektantów wnętrz za tzw. meble pokoleniowe.

Rozkładany stół do jadalni – czy warto?

Rozważasz zakup rozkładanego stoły do jadalni? Chcesz wiedzieć czy będzie to dobra inwestycja? Wbrew pozorom jest to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów mebli jadalnianych. Zakup rozkładanego stołu powinny rozważyć osoby, które regularnie organizują rodzinne spotkania. To prosty sposób na szybką zamianę małego stołu w duży, przy którym spokojnie zmieści się kilka a niekiedy nawet i kilkanaście osób.
Tego typu meble są nieco droższe od wersji standardowych, jednak z punktu widzenia komfortu użytkowania zakup ten jest o wiele bardziej opłacalny. Wielu potencjalnych klientów często zadaje sobie również pytanie jaka powinna być prawidłowa wysokość stołu do jadalni. Jeżeli kupujemy zestaw wraz z krzesłami to wówczas nie jest to, aż tak istotne jak w przypadku, kiedy samodzielnie kompletujemy wyposażenie. W takiej sytuacji, należy dopilnować tego by zarówno wybrane krzesła jak i stół do jadalni tworzyły zgrany duet. Nie kupujmy zbyt wysokich krzeseł do niskiego stołu i odwrotnie – zbyt niskich siedzisk to wysokiego stołu. Niestety, ale korzystanie ze źle dobranych elementów będzie bardzo uciążliwe i niekomfortowe. W przypadku stołów rozkładanych warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych krzeseł, tak by po jego rozłożeniu każdy z gości mógł zająć wygodne miejsce.