Nowoczesne szafki nocne

Szafki nocne, obok dużego i wygodnego łóżka są jednym z najczęściej kupowanych elementów wyposażenia do każdej sypialni. Z pozoru niewielkie meble są niezwykle funkcjonalnym i praktycznym dodatkiem, który uzupełnia cały wystrój, podkreślając jednocześnie charakter danej aranżacji. Bogata oferta salonów meblowych przyprawia o zawrót głowy utrudniając tym samym szybkie dokonanie zakupów. Jakie są popularne rodzaje szafek nocnych? Czym się wyróżniają?

Rodzaje szafek nocnych

Do najpopularniejszych rodzajów szafek nocnych należą modele klasyczne wykonane z naturalnego drewna, które doskonale odnajdują się we wnętrzach nowoczesnych, tradycyjnych, włoskich oraz minimalistycznych. Do produkcji drewnianych szafek nocnych najczęściej używa się gatunków drewna typu: sosna, dąb, dąb sonoma, wenge oraz olcha. Meble wykonane z naturalnych surowców cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Nowoczesnym i designerskim modelem szafek nocnych są meble z lustrzanymi frontami, których wykończenie zaskakuje eleganckim i pełnym klasy wyglądem. Miłośnicy aranżacji glamour z pewnością zachwycą się oryginalnymi tapicerowanymi szafkami nocnymi. Meble ze względu na swój niepowtarzalny wygląd idealnie uzupełnią wystrój wnętrz w stylu vintage. Pamiętaj by zarówno kolor jak i wykończenie nowych mebli było spójne z całą resztą, tylko wtedy aranżacja nabierze estetycznego charakteru – przykładem mogą być szafki nocne w kolorze białym, które rewelacyjnie współgrać będą z surowym minimalistycznym wnętrzem.

Alternatywą dla stojących szafek nocnych są szafki wiszące montowane do ściany, jest to praktyczne rozwiązanie, które ułatwia domownikom sprzątanie obszaru podłogi pod meblami. Szafki nocne wyposażone są zazwyczaj w pojemne szuflady a ich ogólne wymiary z reguły wynoszą 30 x 30 cm bądź 40 x 40 cm. Gabaryty nowego mebla dostosowane powinny zostać do całkowitej wielkości sypialni oraz ilości wolnego miejsca do zagospodarowania.

Szafki nocne zawsze w parze!

Decydując się na zakup szafki nocnej do sypialni, pamiętaj o tym by nie kupować pojedynczej sztuki. Niezależnie od tego ilu właścicieli posiada sypialnia, w pomieszczeniu powinny zaleźć się dwie identyczne szafki nocne, które zajmą swoje miejsce po obydwu stronach łóżka. Jest to jedna z podstawowych zasad prawidłowego aranżowania sypialni, której celem jest zachowanie pewnego rodzaju spójności i estetycznego wyglądu. Podobna zasada dotyczy dodatkowego oświetlenia w postaci lampek nocnych bądź kinkietów ściennych, których miejsce jest bezpośrednio na lub nad szafkami nocnymi. Czy szafki nocne są meblami, w które warto inwestować duże pieniądze? Niestety, ale na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jedni z nas cenią sobie wysoką jakość wykonania, drudzy zaś szukają okazji do zaoszczędzenia dodatkowych pieniędzy. W salonach dostaniemy zarówno drogie, jak i tanie szafki nocne, dzięki czemu każdy z nas ma szansę na znalezienie idealnego kompletu funkcjonalnych mebli.