nowoczesne wieszaki do przedpokoju

Urządzając mieszkanie zazwyczaj zależy nam na tym by przyjemne połączyć z użytecznym. Chcemy by wnętrza zachwycały pięknym i niepowtarzalnym wyglądem a zarazem były niezwykle funkcjonalne. W tym wypadku dużą rolę odgrywają praktyczne dodatki, jednym z nich są wieszaki do przedpokoju, które nie tylko wyglądają stylowo, ale przede wszystkim dbają o zachowanie porządku. Jaki model wieszaka zakupić? Czym kierować się przy jego wyborze?

Rodzaje wieszaków do przedpokoju

Wchodząc do mieszkania z reguły chcemy odwiesić odzież wierzchnią na miejsce, jeżeli w dalszym ciągu nie zaopatrzyłeś przedpokoju w praktyczny wieszak to zrób to czym prędzej. Jesteśmy przekonani, że zalety wynikające z nabycia tego elementu wyposażenia dostrzeżesz natychmiast a kurtki i płaszcze, w końcu znajdą swoje miejsce.

Jednym z najbardziej klasycznych i zarazem rozpoznawalnych wieszaków na przedpokój są modele stojące. Tego rodzaju dodatki wyróżniają się nadzwyczaj uniwersalnym zastosowaniem, są lekkie dzięki czemu bez problemu można je przestawiać. Stojące wieszaki z reguły wykonane są z drewna lub metalu. Wyposażone są one zazwyczaj w kilka drążków rozmieszczonych na różnych wysokościach, co przekłada się na utrzymanie stabilnej pozycji wieszaka.
Kolejnym z rodzajów wieszaków cieszących się dużym powodzeniem, są modele ścienne, czyli takie przystosowane do zamontowania na ścianie. W przeciwieństwie do swoich stojących odpowiedników tego typu wieszaki cechują się dużą wytrzymałością. Bardzo często udostępniane są w sprzedaży w kompletach z dużym lustrem i półką. Ostatnią nowością, która niedawno pojawiła się w ofercie sklepów są wieszaki na ubrania z dodatkowym siedziskiem z pomocą, którego w sposób wygodny i komfortowy zmienimy obuwie. Zakup zestawu mebli na przedpokój sprawdza się jednak dobrze w przypadku przestrzennych wnętrz. Pamiętajmy, że przedpokój jest z reguły pomieszczeniem ciasnym i stosunkowo wąskim, dlatego też poszczególne elementy jego wyposażenia powinny zostać dobierane z głową.
Posiadacze bardzo małych wnętrz mogą zrezygnować z zakupu klasycznego wieszaka na ubrania na rzecz profesjonalnych haków, które podobnie jak ich poprzednicy również dedykowane są do zamontowania na ścianie.

Jaki model wieszaka na ubrania do przedpokoju wybrać?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanów się, przez chwilę nad własnymi potrzebami, kiedy już je określisz to w następnej kolejności zwróć uwagę na możliwości swojego przedpokoju. Jeżeli nie dysponujesz wystarczająco dużą ilością wolnego miejsca, to wieszak na ubrania potraktuj jako praktyczny dodatek a nie kolejny mebel. Wybierz model haku naściennego lub tradycyjnego wieszaka stojącego, nie zajmują one wiele miejsca a świetnie spełniają swoje główne zadanie. Natomiast w sytuacji, kiedy przedpokój jest duży nie wypełniajmy go samodzielnie dobranymi meblami, tutaj najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie zakup funkcjonalnego kompletu na przedpokój.