jaka skrzynia do przedpokoju

Przedpokój choć jest pomieszczeniem, o którym często zapominamy to pełni on niezwykle ważną funkcję. Jak dobrze zagospodarować przestrzeń by była ona jednocześnie estetyczna i praktyczna? Jednym z podstawowych mebli jakie powinny się w min znaleźć jest duża skrzynia. Co wziąć pod uwagę przy zakupie? Jaki model wybrać?

Dla Ciebie i Twoich gości…

Większość z nas docenia komfort i wygodę, dlatego też urządzając mieszkanie znaczną uwagę skupiamy właśnie na tych dwóch czynnikach. Przedpokój jest miejscem, w którym przygotowujemy się do wyjścia oraz wejścia, nazywany jest przez projektantów wizytówką mieszkania – to właśnie tutaj zdejmujemy odzież wierzchnią oraz zmieniamy obuwie. Nikt nie lubi robić tego na stojąco, dlatego też często decydujemy się na zakup mebla, który umożliwi nam zmianę obuwia na siedząco. Takim meblem jest oczywiście funkcjonalna skrzynia na obuwie, która służyć będzie nie tylko Tobie, ale także i Twoim gościom. Na skrzyni można usiąść, położyć torebkę, kurtkę, teczkę czy zakupy, jej funkcjonalność w tym przypadku jest nieoceniona.  Skrzynia do przedpokoju powinna być idealnie dopasowana do jego wielkości, kształtu oraz ogólnego wystroju. Każdy pojedynczy element musi łączyć się w jedną całość – tylko wtedy efekt aranżacji będzie na najwyższym poziomie. Na jaki model skrzyni postawić? O tym w dalszej części.

Jaki mebel do przedpokoju wybrać?

Salony meblowe pękają w szwach, jeżeli chodzi o wyposażenie do przedpokoju. Hitem ostatniego sezonu są funkcjonalne skrzynie, które różnią się od siebie wyglądem oraz użytecznością. 

Najpopularniejszym modelem są tradycyjne skrzynie z siedziskiem, które jednocześnie, jak sama nazwa wskazuje pełnią funkcję siedziska oraz dodatkowego miejsca do przechowywania. W takiej skrzyni można ukryć m.in.: obuwie, kapcie, torebki, elementy galanterii a nawet odzież. Taka pufo-skrzynia to wyznacznik nowoczesnych aranżacji i prosty sposób na praktyczne zagospodarowanie wolnego miejsca. Meble dwa w jednym, szczególnie świetnie się sprawdzają na małych powierzchniach. Jeśli masz Twój przedpokój jest miejscem stosunkowo wąskim i niewielkim, wybór wielofunkcyjnych mebli będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem.
Dużą popularnością cieszą się również designerskie skrzynie na buty oraz kufry do przedpokoju. Ten model pojawia się chętnie w nowoczesnych aranżacjach. Wybierając skrzynię zwróć uwagę na jej gabaryty oraz pojemność, jeśli jest to skrzynia z dodatkowym miejscem do przechowywania. Najpraktyczniejsze są modele wąskie o niewielkiej wysokości. Ważny jest także materiał wykonania samej skrzyni oraz obicia. Skrzynie do przedpokoju zwykle wykonane są z wysokiej jakości naturalnego drewna bądź płyty MDF lub metalu. Jakość materiału przekłada się na trwałość samego mebla, im będzie ona lepsza tym skrzynia dłużej Ci posłuży. 

Co z kolorem i stylem? Tutaj podjęcie ostatecznej decyzji pozostawiamy Tobie, skrzynia do przedpokoju jest tym elementem, który może idealnie współgrać z całością bądź wręcz przeciwnie.