jakie półki do sypialni

Właściwie zaaranżowana sypialnia powinna być ciepła i przytulna, w końcu to jedyne miejsce w całym mieszkaniu, gdzie można tak naprawdę wypocząć. Oprócz dużego i wygodnego łóżka w sypialni znaleźć muszą się także praktyczne i nowoczesne półki, które będą domem dla Twojej kolekcji książek, fotografii rodzinnych bądź pamiątek z podróży. Czy montaż półek w sypialni jest rzeczą obowiązkową czy raczej zbędną? Na jakich czynnikach skupić się przy wyborze półek ściennych, jaki model wybrać?

Półki w sypialni – tak czy nie?

Choć sypialnię można urządzić zgodnie z wybranym przez siebie stylem aranżacyjnym to jej podstawowe wyposażenie zazwyczaj nie ulega większej zmianie. Wygodne łóżko, mięciutki dywan, pojemna szafa na odzież, toaletka oraz półki na książki – jeżeli dopiero przymierzasz się do samodzielnego urządzenia własnej sypialni, pamiętaj by swoją uwagę skupić właśnie na tych elementach wystroju. Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń jest kluczem do sukcesu, czasami nie trzeba wprowadzać dużych zmian by zyskać wiele. Dlatego też dzisiaj postanowiliśmy zająć się tematem półek do sypialni.
Śmiało można stwierdzić, że jest to swojego rodzaju praktyczny element dekoracyjny, który uzupełnia całą aranżację. Na ścianach oprócz oryginalnego obrazu czy ramek z plakatami znaleźć powinny się także nowoczesne półki, zwłaszcza jeżeli jesteś zwolennikiem czytania literatury przed zaśnięciem.
Półki ścienne nie zajmują wiele miejsca, a dodatkowo są niezwykle funkcjonalne, można je wykorzystać w dowolny sposób, według własnego uznania i upodobań.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Salony meblowe zarówno te stacjonarne jak i internetowe zaskakują bogatą ofertą wyposażenia sypialni, wśród której nie brakuje różnych modeli półek sypialnianych. Niezależnie od tego w jakim stylu planujesz urządzić swoją sypialnię o jedno możesz być spokoju, z pewnością dopasujesz półki spełniające Twoje wymagania. 

Ważne jest by nie przesadzić z ilością półek mających znaleźć się na ścianie w sypialni, przestrzeń w tym miejscu nie powinna sprawiać wrażenia przytłoczonej. Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb, nie mniej jednak praktycznie w każdym przypadku sprawdza się powiedzenie – “mniej znaczy więcej”.
Półki ścienne montowane są zazwyczaj na tej ścianie, na której znajduje się łóżko lub po stronie przeciwnej. Hitem ostatniego sezonu były tzw. niewidoczne półki na książki, których na pierwszy rzut oka wcale nie widać. Choć ich rozmiar jest niewielki to zaskakują one niebywałą trwałością i wytrzymałością, jedna taka półka utrzymać może do 10 kg literatury pięknej. Oprócz tego w dalszym ciągu modne są tradycyjne półki ścienne wykonane z naturalnego drewna bądź te wpisujące się w styl nowoczesny i minimalistyczny, czyli półki szklane lub metalowe.
Osoby kreatywne, wykazujące zdolności artystyczne mogą pokusić się na samodzielne wykonanie półek na książki do sypialni. Wystarczy kilka desek i gwoździ by własnoręcznie stworzyć praktyczny element dekoracyjny.