Wyposażenie biurowe - jaka szafa do biura

Podejmując decyzję o samodzielnym urządzeniu własnego biura należy liczyć się z tym, że zadanie to wymagać będzie od nas poświęcenia dużej ilości czasu oraz uwagi, zwłaszcza jeżeli zależy nam na tym by nowo powstały gabinet zaskakiwał zarówno prestiżowym wyglądem, jak i funkcjonalnością. Do grupy podstawowych elementów wyposażenia biurowego prócz oczywiście samego biurka należy zaliczyć pojemną szafę biurową, która będzie służyła jako miejsce do przechowywania ważnych teczek, dokumentów i innych niezbędnych akcesoriów.  Jak wybrać odpowiednią szafę biurową? Czym kierować się przy jej wyborze?

Szafa biurowa – Prosty sposób na nowoczesne biuro

Nowoczesne aranżacje biurowe przede wszystkim wyróżniają się prawidłowym zagospodarowaniem przestrzeni, co z kolei przekłada się na ułatwienie pracownikom biura wykonywania ich zawodowych obowiązków. Jak się okazuje ważne jest nie tylko biurko wraz z wygodnym fotelem, niezwykle istotną rolę w gabinecie odgrywa także właściwe dopasowana szafa biurowa.

Szafy biurowe podobnie jak regały uznawane są za podstawowy element wyposażenia każdego gabinetu lub biura. Niezależnie od wielkości danego pomieszczenia nabycie odpowiedniej szafy usprawni funkcjonowanie całego wnętrza. Wbrew pozorom w tym przypadku nie sam wygląd ma znaczenie, lecz zastosowanie nowego mebla. Praca w biurze wszystkim kojarzy się z nieustannym bałaganem i masą ważnych dokumentów porozrzucanych po różnych kątach. Dobra organizacja przekłada się na wydajność oraz jakość pracy, dlatego też, dokumenty należy segregować i przechowywać w przystosowanych do tego celu szafach biurowych.

Wybór szaf biurowych jest ogromny. Ceny zakupu mebli wahają się zazwyczaj w granicach 700-1200 zł. Niezwykle istotne jest by wyborze szafy, uwzględnionych zostało kilka ważnych czynników.

 Szafa biurowa – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Odpowiednia szafa biurowa powinna być przede wszystkim funkcjonalna i ergonomiczna. Dlatego też w pierwszej kolejności skupić należy się na głównym przeznaczeniu i zastosowaniu nowego mebla. Wśród popularnych modeli mebli biurowych wyróżnić możemy klasyczne szafy biurowe zamykane lub nieco bardziej nowoczesne modele wyposażone w dodatkowe półki na segregatory. Zamykane szafy biurowe to najczęściej wybierany model wyposażenia biurowego, są one nieco droższe od tradycyjnych regałów, jednak w tej sytuacji możemy mieć pewność, że znajdujące się w jej wnętrzu ważne dokumenty są w pełni bezpieczne. Drugi z rodzajów jest dobrym rozwiązaniem w przypadku posiadania dużej ilości teczek i segregatorów, z tego względu, że ułatwia on bezproblemowe i szybkie dotarcie do ważnych dokumentów.

W następnej kolejności skupić należy się na gabarytach szafy biurowej. Wielkość mebla powinna być adekwatna do całkowitej powierzchni biura, co umożliwi swobodne przemieszczanie się po gabinecie. Na samym końcu należy skupić się na wykonaniu i designie szafy biurowej. W tej sytuacji musimy liczyć się z tym, że będzie to jeden z najczęściej użytkowanych mebli w całym pomieszczeniu w związku z czym, musi on być solidny i wytrzymały. Tutaj najlepiej sprawdzają się szafy wykonane z naturalnego drewna lub płyt MDF o półmatowym wykończeniu.